ČSOB Bratislava Marathon 2018

Krzysztof Szymański, 2018-04-11, 14:44
Bratysława to piękne miasto, warte zwiedzenia ze względu na ciekawą architekturę, dobry dojazd z Sosnowca. Najlepiej zwiedza się stolicę naszych południowych sąsiadów uczestnicząc w ČSOB Bratislava Marathon ;)
ČSOB Bratislava Marathon 2018

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po moim ostatnim maratonie w Koszycach, a już zacząłem się zastanawiać gdzie kolejny. Tak to już jest, że mimo bólu i zmęczenia spowodowanego szybkim biegiem przez 42km jest jakaś chęć przeżyć ten stan ponownie. Wspólnie z grupką Harpaganów wytypowaliśmy na nasz kolejny cel Bratysławę. Skoro w Koszycach się udało to w Bratysławie też powinno być nieźle pomyślałem. Droga z Sosnowca niezbyt długa. Dlaczego by nie zwiedzić w biegu stolicy Słowacji. Wszystko potoczyło się od tego momentu szybko, wydarzenie na FB, zebranie ekipy, rejestracja na zawody, rezerwacja hostelu, 18 tygodni planu pod maraton ;) Ani się obejrzałem a tu już trzeba jechać.

Wiele osób się dopisywało do wydarzenia, niektórzy z powodów osobistych i zdrowotnych rezygnowali, ale ostatecznie do Bratysławy pojechaliśmy 12 osobową grupą w składzie:

 • Alina Krajecka Solarz (maraton)
 • Tomasz Sobieski (maraton)
 • Jarosław Podsiadło (maraton)
 • Kasia Kulawik (10km)
 • Damian Szastak (maraton)
 • Artur Leśniewski (maraton)
 • Justyna Straszak (10km)
 • Łukasz Klich (maraton)
 • Krzysztof Szymański (maraton)
 • Jakub Bednarz (maraton)
 • Grzegorz Boberek (maraton)
 • Szymon Kuczyk (maraton)

Organizacja wyjazdu:

 • Ilośc osób: 12
 • Ilość aut: 3
 • Wyjazd spod McD 6:30; na miejscu w hostelu 11:09 (wliczając przerwy)
 • Nocleg: Elisabeth Old Town
 • Trasa: Sosnowiec - Zwardoń - Zilina - Bratysława
 • Dystans: < 800km w obie strony
 • Paliwo: ok 51l (spalanie 6.8l/100km)
 • Winieta: 10 €

Strona sportowa:

 • ilość osób które ukończyły maraton: 10 (4 rekordy życiowe)
 • ilość osób które ukończyły bieg na 10km: 2 (2 rekordy życiowe)

Trasa maratonu umiarokowanie łatwa. Dwie pętle na każdej trzeba pokonać jeden podbieg na starówkę (kostka brukowa, zdjęcie poniżej) oraz podbieg na most nad Dunajem.

Pogoda jaką mieliśmy 8 kwietnia nie była idealna do bicia rekordów, ale biegało się już w gorszych warunkach. Temperatura około 18-20st, miejscami silny wiatr.

Osobiste refleksje:

Po sukcesie w Koszycach w postaci rekordu życiowego 3:07:21, do Bratysławy przygotowywałem się według planu "Maraton Zaawansowany", biegając od 90 do 113km tygodniowo. Sam plan oceniam jako dobry, ciekawy, wyważony. Nie ma w nim aż tak dużo szybkich i wykańczających jednostek jak w planie Danielsa, ale w maratonie nie jest to aż tak potrzebne - tak mi się wydawało. Przygotowania przypadły na okres zimowy więc tym bardziej ciężko byłoby realizować jednostki z rytmami czy interwałami na śliskiej jakby nie było nawierzchni. W moim przypadku niestety po naturalnym spadku formy po roztrenowaniu nie udało się wrócić do takiej dyspozycji jaką się cieszyłem przed maratonem w Koszycach. Nie było wprawdzie źle, ale swoje szanse na poprawienie wyniku z Koszyc oceniałem jako iluzoryczne. Mimo wszystko chciałem zaryzykować. Wiedziałem, że maraton raczej przebiegnę, a jak nie to go przejdę ;)

W sobotę po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu w hostelu, odebraniu pakietów startowych udaliśmy się na krótki rozruch. 5km w umiarkowanym tempie częściowo po trasie maratonu.

Po rozruchu rozciąganie, porcja makaronu i wycieczka na miejsce startu. Na 16.00 planowany był start biegu na 10km w którym startowały nasze dwie dziewczyny Justyna i Kasia. Oby dwie spisały się na medal ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe.

Niedziela - dzień startu

Start maratonu był przewidziany na godzinę 10 w niedzielę.

W niedzielę rano pobudka o 6:00, półtorej bułki z masłem orzechowym, dżemem i bananem i krótki 20 min spacer z Szymonem i Łukaszem po okolicy. Po drodze kawa i powrót do hostelu. Czasu nie było zbyt wiele ponieważ trzeba było się pakować. Niestety w hostelu nie było możliwości przedłużenia rezerwacji choćby jednego pokoju do godziny 15.00 więc musieliśmy się spakować do auta, a pozostałe rzeczy zostawić w depozycie.

O 9.30 udaliśmy się z Łukaszem i Szymonem na krótką rozgrzewkę, po której ustawiliśmy się w swoich strefach startowych.

Kuba planował pobiec po nową życiówkę w okolcach 2:45 więc ustawił się wśród elity, Łukasz podjął próbę złamania 3h, ja podjąłem próbę poprawy wyniku 3:07 z Koszyc, a Szymon chciał sprawdzić jak to jest pobiec maraton nie mając wcześniej za sobą 3.8km pływania oraz 180km jazdy na rowerze. Marzył mu się wynik w okolicach 3:30. Reszta ekipy celowała w wynik od 3:15 do 4h.

Godzina 10:00 - START

Jak to w maratonie bywa pierwszy kilometr to przepychanka w tłumie biegaczy, ale tutaj nawet szybko zrobiło się luźno i już 2 kilometr można było biec swoim zaplanowanym tempem. Na trasie było kilka nawrotek więc była okazja pozdrowić kompanów tej wycieczki.  Kuba jak zwykle w czubie stawki, Łukasz tuż za pacemakerem na 3h a reszta zgodnie ze swoimi celami.

Odżywianie na trasie:

Co ok 5km były punkty z wodą, izotonikami, gąbkami, woda podawana była w buteleczkach 0,25ml co jest dobrym rozwiązaniem dla osób które tak jak ja dławią się pijąc z kubka podczas biegu. Na punktach odżywczych były banany, czekolada: gorzka i biała, pomarańcze, cytryny, cukier w kostkach.

Tradycyjnie zabrałem na trasę swój prowiant: 2x softflask z wodą z cytryną i miodem, 3 żele ALE w tym jeden z kofeiną.
Starałem się dodatkowo nawadniać wodą na punktach odżywczych, a po 35km nawet skusiłem się na pomarańcza, czekoladę i cytrynę ;)

Sprzęt:

Po raz drugi pobiegłem w Nike Zoom Streak 6, które i tym razem idealnie się sprawdziły. Buty są lekkie, dynamiczne czyli to na czym najbardziej mi zależy.

Przetestowałem spodenki z Decathlonu polecane przez Łukasza LEGGINSY DO BIEGANIA KRÓTKIE MĘSKIE KALENJI które posiadają dwie kieszenie z boku oraz dwie kieszenie z przodu i z tyłu. W ten sposób mogłem bez problemu pomieścić 2 softfalski, 3 żele, telefon i chusteczki ;)

Bieg:

Pierwsze 21.1km przebiegłem zgodnie z planem w czasie podobnym jak w Koszycach (1:33:42, średnie tempo 4:23/km). Jednak rozpoczynając drugą decydującą pętlę czułem już w nogach i płucach, że nie jest łatwo, że będzie walka. No i była walka. Utrzymanie tempa w okolicach 4:25/km było juz bardzo ciężkie, postanowiłem więc postarać się trzymać chociaż tempo 4:30/km, po kolenych kilometrach starałem się nie zwalniać więcej niż do 4:35/km, a później biec poniżej 5:00/km. Końcowe kilometry to już walka z własną głową aby nie przejść do marszu. Ostatecznie całą trasę przebiegłem i dotarłem na metę z czasem 3:15 zaraz za zającem na ten czas.

Poniżej moje międzyczasy:

To był mój 10 maraton odkąd zacząłem biegać w 2012 roku. Czwarty wynik w karierze, najgorszy od 4 lat na tym dystansie.

Być może nie ryzykując biegu na PB i biegnąc bardziej zachowawczo udałoby mi się dobiec w czasie około 3:10 tylko co by mi to dało ? Taki wynik nie byłby ani życiówką, ani tym bardziej nie dawałby mi miejsca na podium ;) Zaryzykowałem, nie udało się trudno. Podczas drugiej pętli miałem wrażenie, że to mój najtrudniejszy maraton w życiu, ale tak się płaci za zbyt szybki początek. Taki sprawdzian jest też cenny, utwierdziłem się w przekonaniu które jednostki treningowe na mnie najlepiej działają, jaka strategia na maraton jest dla mnie najlepsza, jak się odżywiać, ubierać itd.

Czy jestem zawiedziony ? Nie, znam swoje możliwości i wiedziałem, że ciężko będzie powalczyć o rekord osobisty. Czy jestem zadowolony? Tak, wyprawa na maraton z Harpagańską ekipą to zawsze super przygoda, świetne wspomnienia, a dodając do tego uroki Bratysławy mam prawo być zadowolony z wyjazdu. Każdy przebiegnięty od startu do mety maraton to 42km szczęścia ;)

Wyniki naszej ekipy:

 • Alina Krajecka Solarz (maraton): 4:11:08
 • Tomasz Sobieski (maraton): 4:06:57
 • Jarosław Podsiadło (maraton): 3:30:01
 • Kasia Kulawik (10km): 54:18*
 • Damian Szastak (maraton): 3:40:59
 • Artur Leśniewski (maraton): 3:27:52*
 • Justyna Straszak (10km): 1:02:56*
 • Łukasz Klich (maraton): 3:11:03*
 • Krzysztof Szymański (maraton): 3:15:21
 • Jakub Bednarz (maraton): 2:47:43*
 • Grzegorz Boberek (maraton): 3:23:14
 • Szymon Kuczyk (maraton): 3:30:20*

* rekordy życiowe

** Łukasz dodatkowo na pierwszej pętli zaliczył życiówkę na półmaratonie 1:29:01

Po maratonie krocząc niczym zombie udaliśmy się na obiad, piwo (w moim przypadku jako że byłem kierowcą Kofola) i rozjechaliśmy się do domów ;)

Dziękuję wszystkim współtowarzyszom za wyjazd. Tradycyjne hasło - musimy to powtórzyć.

Galeria: Bratislava Marathon 2018

Powiązane informacje

6. Harpagańska Dycha w Sosnowcu - garść szczegółów
6. Harpagańska Dycha w Sosnowcu - garść szczegółów. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, oraz Miasto Sosnowiec już... [więcej]
Lubisz biegać ?
Lubisz biegać ?. [więcej]
Hello, hello niespodzianek nie brakuje w tej edycji !!!
Hello, hello niespodzianek nie brakuje w tej edycji !!!. Zerknijcie - jaką propozycję, poza koszulkami w pakiecie, razem z VERTISS-em mamy w tym roku... [więcej]
Zostało jeszcze 10 dni - pospiesz się
Zostało jeszcze 10 dni - pospiesz się. Przypominamy – zostało jeszcze 10 dni niższej opłaty startowej [więcej]
Zamieć, Zadyma, Zawierucha ...
Zamieć, Zadyma, Zawierucha .... Zamieć to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na... [więcej]
Galeria z Biegu WOŚP
Galeria z Biegu WOŚP . Przedstawiamy galerię zdjęć z 5. Sosnowieckiego Biegu WOŚP "Policz się z Cukrzycą"... [więcej]
Przełom roku biegowego 2018/2019 - relacja Bożeny Fiałkowskiej
Przełom roku biegowego 2018/2019 - relacja Bożeny Fiałkowskiej. Chciałabym Wam opowiedzieć o moich dwóch biegach. Pierwszy to XVIII Gorlicki Bieg... [więcej]
Medal 5. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą
Medal 5. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą. "Szczęście jest motylem: próbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono spocznie na... [więcej]
Świąteczna oferta w QMEDIC REHABILITACJA
Świąteczna oferta w QMEDIC REHABILITACJA. Święta coraz bliżej, czas też na świąteczną ofertę w QMEDIC REHABILITACJA [więcej]
LEŚNIK Zima 2018 (1.12.2018)
LEŚNIK Zima 2018 (1.12.2018). Jak można najkrócej opisać etapy jakie się przechodzi podczas Leśnika? Od radości po... [więcej]
Eliminator
Eliminator "Zdobądź Górę i Pokonaj Siebie" . Eliminator czyli spacerkiem na Czantorie. Zawody składające się z 4 biegów na dystansie... [więcej]
Długi spacer po krainie Łemków
Długi spacer po krainie Łemków. W Beskidzie Niskim zakochałem się od pierwszego wejrzenia w 2016 roku i od 3 lat w moim biegowym... [więcej]
5. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą
5. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą. BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)
DZIĘKUJEMY, ŻE CO ROKU JESTEŚCIE Z NAMI I TO DZIĘKI WAM... [więcej]
2018 New York City Marathon - relacja Anety
2018 New York City Marathon - relacja Anety. Kiedy kończysz 50 lat, zostajesz babcią i otrzymujesz w prezencie urodzinowym pakiet startowy na... [więcej]
V Górska Przygoda - Wisła 10.11.2018
V Górska Przygoda - Wisła 10.11.2018. Ten bieg w zasadzie nie był wcześniej planowany ale tak się złożyło, że podczas rozmów ze... [więcej]
37.Mainova Frankfurt Marathon
37.Mainova Frankfurt Marathon. Zapraszamy do lektury relacji z 37.Mainova Frankfurt Marathon w którym swoją nową... [więcej]
Z cyklu: Harpagańska Historia - Dominik Kamiński
Z cyklu: Harpagańska Historia - Dominik Kamiński. Rozpoczynamy nowy cykl artykułów o naszych Harpaganach i Harpagankach. Na pierwszy ogień... [więcej]
Niedziela - gwóźdź programu: Robert Stebel / QMEDIC
Niedziela - gwóźdź programu: Robert Stebel / QMEDIC. Spotkanie ze specjalistą od prawidłowej postawy i ciała i ruchu. W naszym nowoczesnym stylu... [więcej]
Sobota - gwóźdź programu - Marcin Świerc !!!
Sobota - gwóźdź programu - Marcin Świerc !!!. Bez końca inspirują nas ludzie, którzy dokonują wspaniałych rzeczy. Poruszają nas ich... [więcej]
ANETA I JEJ 'NOCNA WATAHA 2018/Jesień'
ANETA I JEJ 'NOCNA WATAHA 2018/Jesień'. W piątek (19.10.2018 r.) w Częstochowie odbył się czwarty etap cyklu Nocna Wataha, tym razem w... [więcej]
Harpaganki Bożena i Aneta na starcie
Harpaganki Bożena i Aneta na starcie "Biegnij Warszawo". Zwiedzanie Warszawy nie było dla nas głównym celem. Przyjechałyśmy tutaj aby wziąć udział... [więcej]
Półmaraton Silesia part 4 - Renata - PÓŁMARATONKA
Półmaraton Silesia part 4 - Renata - PÓŁMARATONKA. Nigdy nie mów nigdy. Decyzję aby wziąć udział w półmaratonie i zdobyć metę na... [więcej]
Harpagani na Silesia Maraton cz. 3 - JAREK - MARATOŃCZYK :)
Harpagani na Silesia Maraton cz. 3 - JAREK - MARATOŃCZYK :). Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
Harpagani na Silesia Maraton cz. 2 - SEBASTIAN - PÓŁMARATOŃCZYK
Harpagani na Silesia Maraton cz. 2 - SEBASTIAN - PÓŁMARATOŃCZYK. Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
Harpagani na
Harpagani na "Silesia Maraton" - cz. 1 - ISABELA - MARATONKA. Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
6. PKO Maraton Rzeszowski oczami Harpaganów
6. PKO Maraton Rzeszowski oczami Harpaganów. W minioną niedzielę w Rzeszowie po raz 6 odbył się PKO Maraton Rzeszowski, na którego... [więcej]
Z cyklu HARPAGAŃSKIE AKTUALNOŚCI
Z cyklu HARPAGAŃSKIE AKTUALNOŚCI. Mija tydzień odkąd członkowie naszego Stowarzyszenia zebrali się na najważniejsze zebranie w roku... [więcej]
„Cross Saturna” - relacjonuje Sebastian Pawelec
„Cross Saturna” - relacjonuje Sebastian Pawelec. „Cross Saturna” bieg terenowy na dystansie 10 km miałem potraktować jako trening do... [więcej]
Baran Trail Race 25km
Baran Trail Race 25km. Baran Trail Race 25km czyli bieg po którym czuję się jakby stratowało mnie stado... [więcej]
Czas na pierwszą „100-tke”
Czas na pierwszą „100-tke”. Była Ćwiartka (1/4 IM) to teraz przyszedł czas na pierwszą „100-tke”. Aby przeżycia... [więcej]
23 Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno
23 Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno. Bieg Uliczny Jaworzno - 15 km po raz trzeci już w moim kalendarzu biegowym, tym razem biegowo i... [więcej]
Pomsta Janosika
Pomsta Janosika. A zaczęło się to w lutym….
Zimowa edycja Janosika na dystansie 45 km tak nas urzekła,... [więcej]
Leśnik lato 2018
Leśnik lato 2018. Bo, ...ani czas, ani gwiazdy, ani też bogowie nie wyznaczają pór roku. Pory roku... [więcej]
Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” ;)
Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” ;). Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” to już Nasza tradycja. U nas jak zawsze... [więcej]
Letni City Trail 2018
Letni City Trail 2018. W letniej edycji City Trail wystartowałem z ciekawości jak będzie się biegło bez śniegu, błota, i... [więcej]
K-B-L w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego (20-21 lipca 2018r.)
K-B-L w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego (20-21 lipca 2018r.). Razem z Kamilem, wybraliśmy się do Lądka Zdroju na bieg K-B-L czyli skrót od miast,... [więcej]
Jeśli propagujesz bieganie wśród swoich znajomych, czasem musisz się poświęcić :-)
Jeśli propagujesz bieganie wśród swoich znajomych, czasem musisz się poświęcić :-). Do udziału w Hunt Run- Polowanie na Biegaczy- "Najdzikszy bieg sezonu z przeszkodami"... [więcej]
SILESIAN HIGHLAND HALF MARATHON
SILESIAN HIGHLAND HALF MARATHON. W sobotę 30 czerwca w Nowej Wsi odbył się po raz trzeci Silesian Highland Marathon. Jest do bieg,... [więcej]
3x Śnieżka=1x Mont Blanc
3x Śnieżka=1x Mont Blanc. Zauroczona tym biegiem w którym brałam udział jako kibic rok temu, postanowiłam... [więcej]
Biegowy weekend Sebastiana
Biegowy weekend Sebastiana. Miniony wekend biegowy obfitował w wydarzenia biegowe. Wszystko zaczęło się już w czwartek 21... [więcej]
Bieg na 10 km w Jaworzu
Bieg na 10 km w Jaworzu. Bieg na 10 km w Jaworzu przeszedł do historii ;)
Wspaniała trasa z widokiem na Beskid Śląsk,... [więcej]
Sprawdzian w Bukownie
Sprawdzian w Bukownie. Miał to być pierwszy start po skoncentrowaniu się na krótszych dystansach. Narazie z... [więcej]
Nad(Leśnik)
Nad(Leśnik). Po wiosenym Leśniku zostały mgliste wspomnienia bo czasu trochę minęło i powodów do... [więcej]
Dawanie jest fajne i to jeszcze w takiej formie
Dawanie jest fajne i to jeszcze w takiej formie. VI Bieg charytatywny na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum – 5 km „BIEGNIEMY DLA... [więcej]
Biegnę by dać siłę tym co nie mogą
Biegnę by dać siłę tym co nie mogą. W dniu 26 maja telefon z pracy- mamy awarię więc w niedzielę 27mają w dniu biegu  wszystkie... [więcej]
Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, czyli jak zostaje się Ultrasem :0)
Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, czyli jak zostaje się Ultrasem :0). „Pięćdziesiąt km na pięćdziesiąt lat” tak sobie marzyłem jakiś czas temu. Marzyłem to... [więcej]
Bieg górski - Beskidzki Toporek 25km
Bieg górski - Beskidzki Toporek 25km. Na stronie organizatora można było między innymi wyczytać: dystans: 25,6 km; przewyższenia:... [więcej]
Harpagan na trasie - Beskidzki Topór ultra 73 KM
Harpagan na trasie - Beskidzki Topór ultra 73 KM. Beskidzki Topór ultra 73 KM ukończony i to jak czas 8:23:44 :). Jak to czytałem w... [więcej]
Majowy szalony weekend
Majowy szalony weekend. Tak jak Isa napisała to był majowy szalony weekend :-) [więcej]
Pociąg do biegania
Pociąg do biegania. Pociąg do biegania – bieg znaleziony przypadkowo udało się zebrać ekipę Alina, Paulina,... [więcej]
Na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny BRAK MIEJSC
Na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny BRAK MIEJSC. Informujemy, że na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny WSZYSTKIE LIMITY MAMY NA FULL zapełnione [więcej]
Wings for Life World Run oczami Bożenki :)
Wings for Life World Run oczami Bożenki :). Uciekanie przed metą już mam za sobą. Droga do Poznania była długa, a do domu tym bardziej, ponieważ [więcej]
Krótki opis 17. Cracovia maratonu autorstwa Marcina
Krótki opis 17. Cracovia maratonu autorstwa Marcina . Po ubiegłorocznym Maratonie w Krakowie i biegu z kontuzją kolana oraz odpuszczeniu planowanego na... [więcej]
Padło na Orlen Warsaw Maraton - relacja Anety
Padło na Orlen Warsaw Maraton - relacja Anety. Kiedy postanowiłam przebiec 3 Maraton w swoim życiu - padło na Orlen Warsaw Maraton, miałam przez... [więcej]
Zbiórka dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Sosnowcu
Zbiórka dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Sosnowcu. Kochane dzieciaki - w zeszłym roku zapewniliście zwierzakom ze schroniska pełne brzuchy W tym... [więcej]
8 Bieg Smyka
8 Bieg Smyka. Plac Papieski 16.06.2018 [więcej]
Wyniki i galerie z 5 Harpagańskiej Dychy
Wyniki i galerie z 5 Harpagańskiej Dychy. Przedstawiamy oficjalne wyniki i galerie z biegu na 10km i marszu Nordic Walking w ramach 5... [więcej]
Minęła dłuższa chwila ... ciut odpoczęliśmy
Minęła dłuższa chwila ... ciut odpoczęliśmy. ... ale nie opadły z nas emocje ... te cudowne - unoszące - dające siłę na zaś - że warto ...... [więcej]
HARDCOROWCY - KONKURS DLA WAS!
HARDCOROWCY - KONKURS DLA WAS!. SKOK TANDEM z instruktorem od Tajemniczego Sponsora :)
Kto kocha ekstremalne wyczyny ??? Kto... [więcej]
Komu zawiesimy na szyi ...
Komu zawiesimy na szyi .... Komu zawiesimy na szyi ten cudnej urody medal? [więcej]
Grawerowanie medali na mecie
Grawerowanie medali na mecie. Jedną z nowości na naszym biegu będzie możliwość wygrawerowania na medalu imienia, nazwiska oraz... [więcej]
Bieg Śnieżnej Pantery+ Babia Góra
Bieg Śnieżnej Pantery+ Babia Góra. Podobnie jak rok temu w marcu, wybraliśmy się do Zawoi na IV Bieg Śnieżnej Pantery pod hasłem MOC... [więcej]
Trasa 5HD - bieg 10km i NW
Trasa 5HD - bieg 10km i NW. Dziś przyszedł czas na pokazanie Wam trasy - biegu i marszu nordic walking - nowej innej czy... [więcej]
Limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze wyczerpany
Limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze wyczerpany. Informujemy, że w dniu dzisiejszym został wyczerpany limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze w... [więcej]
Mój Bieg wiosenny - 11.03.2018r
Mój Bieg wiosenny - 11.03.2018r. Meta na Stadionie Śląskim - to był magnes, który przyciągnął 3056 osób na dystansie... [więcej]
Projekty koszulki i buffa 5 Harpagańskiej Dychy
Projekty koszulki i buffa 5 Harpagańskiej Dychy. Przedstawiamy wam projekty koszulki i buffa, który każdy z opłaconych zawodników... [więcej]
Zwiastun - 5 Harpagańska dycha - A ty?
Zwiastun - 5 Harpagańska dycha - A ty?. Miejsca bardzo szybko się zapełniają i niektórzy już mocno trenują, aby osiągnąć super... [więcej]
Pomożesz Frankowi i jego Mamie ??? Dołączcie !!!
Pomożesz Frankowi i jego Mamie ??? Dołączcie !!!. "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma,... [więcej]
DZIĘKUJEMY BARDZOOOOO
DZIĘKUJEMY BARDZOOOOO. Są już wyniki głosowania na maratonach polskich - Harpagańska Dycha wysoko cenioną wśród... [więcej]
Zimowy Janosik Kris
Zimowy Janosik Kris. 5:55... o matko... po co mi to znowu?
Może jeszcze chwilę uda się pospać, te pół... [więcej]
Zmiana wysokości opłaty startowej za 5. Harpagańską Dychę
Zmiana wysokości opłaty startowej za 5. Harpagańską Dychę. Informujemy, że OD DZISIAJ ulega zmianie wysokość opłaty startowej 5. Harpagańskiej Dychy. W... [więcej]
Nasze Maryny i dzielne Janosiki - relacja Isabeli z Zimowego Janosika 2018
Nasze Maryny i dzielne Janosiki - relacja Isabeli z Zimowego Janosika 2018. Zaczyna się piękny czas, czas na bieganie i to nie byle jakie –bo bieganie ULTRA! Początki... [więcej]
Prezentacja medalu wręczanego na mecie piątej Harpagańskiej Dychy
Prezentacja medalu wręczanego na mecie piątej Harpagańskiej Dychy. Do piątej Harpagańskiej Dychy został już tylko miesiąc, a nawet mniej bo zostało tylko 29 dni ...... [więcej]
Trening górski z Marcinem Świercem
Trening górski z Marcinem Świercem. Ciekawa środa z Mistrzem Polski w Ultramaratonie Górskim Marcinem Świercem. Czwórka... [więcej]
Nowość - 5. Harpagańska Dycha - klasyfikacja - DRUŻYNÓWKI
Nowość - 5. Harpagańska Dycha - klasyfikacja - DRUŻYNÓWKI. Lista zawodników się powiększa - hurrra !!! a na niej widzimy zapisanych zawodników... [więcej]
Limit na Nordic Walking - WYCZERPANY !!!
Limit na Nordic Walking - WYCZERPANY !!!. Informujemy, że limit miejsc na marsz Nordic Walking został wyczerpany. Lista startowa pełna -... [więcej]
WAŻNA informacja dla zawodników Marszu Nordic Walking
WAŻNA informacja dla zawodników Marszu Nordic Walking. WAŻNA informacja lista zawodników Marszu Nordic Walking rośnie i rośnie ... przypominamy -... [więcej]
5. HARPAGAŃSKA DYCHA w Sosnowcu
5. HARPAGAŃSKA DYCHA w Sosnowcu. Wreszcie nadszedł moment, na który długo oczekiwaliśmy my i pewnie większość z WAS - co... [więcej]
Altus Cup Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu po schodach, czyli bieg na dystansie 33 pięter
Altus Cup Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu po schodach, czyli bieg na dystansie 33 pięter. Czy biegi górskie mogą odbywać się w mieście ? Pewnie, że tak. Mogą nawet odbywać się w... [więcej]
4. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą
4. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą. Serdecznie zapraszamy do udziału w 4 edycji Sosnowieckiego Biegu Policz się z Cukrzycą w Sosnowcu... [więcej]
Maraton, który pozostanie w mojej pamięci do końca życia
Maraton, który pozostanie w mojej pamięci do końca życia. Po nieudanym Maratonie Warszawskim w głowie była tylko jedna myśl, ponowna próba na... [więcej]
Bieg Drwala górski bieg w Jaworznie – „Nie wierz nigdy kobiecie”
Bieg Drwala górski bieg w Jaworznie – „Nie wierz nigdy kobiecie”. Zapisałem się na Nocne Marki 5 km super luzacki bieg przebierańców teraz pora zapłacić i... [więcej]
Żeby życiówka stała się faktem - relacja Damiana z IV Półmaratonu Gliwickiego
Żeby życiówka stała się faktem - relacja Damiana z IV Półmaratonu Gliwickiego. Żeby życiówka stała się faktem -postanowiłem zrealizować 10-tygodniowy plan treningowy... [więcej]
VI CROSS CZWÓRKI – BŁOTO, PIACH, SŁOŃCE, KRZACZORY I HARPAGANI <3
VI CROSS CZWÓRKI – BŁOTO, PIACH, SŁOŃCE, KRZACZORY I HARPAGANI <3. Sobota spędzona na kanapie przy kompie i śledzeniu naszych Ultrasów na Łemkowynie ;)... [więcej]
Jestem Uuuuultrasem 70km
Jestem Uuuuultrasem 70km. 15 kobieta na mecie !!! 145 w open - jestem zadowolona i zaskoczona :) [więcej]
#Łemkowynaultratrial - Misja przygoda - Realizacja w 100%
#Łemkowynaultratrial - Misja przygoda - Realizacja w 100% . Misja przygoda - Realizacja w 100%. Tym razem była misja Łemkowyna na dystansie 70 km. Zaczęło... [więcej]
Bank of America Chicago Marathon
Bank of America Chicago Marathon. W zeszłym roku zapisując się na maraton do Chicago nie myślałem ze dopisze mi szczęście i zostanę... [więcej]
Silesia Maraton 2017 - potrójna relacja
Silesia Maraton 2017 - potrójna relacja. Była potrójna relacja z połówki, to teraz wisienka na torcie - potrójna... [więcej]
Koszyce 2017 – czyli sztuka jedzenia, picia i korzystania ze stopera
Koszyce 2017 – czyli sztuka jedzenia, picia i korzystania ze stopera. W świecie Ultramaratończyków jest takie powiedzienie, że "Ultramaraton to konkurs w... [więcej]
Festiwal Biegów Ziemi Kłodzkiej - Pokonaj Twierdzę bieg 10 km
Festiwal Biegów Ziemi Kłodzkiej - Pokonaj Twierdzę bieg 10 km. Trasa biegu jest niewątpliwie atrakcyjna, ale zarazem bardzo, bardzo wymagająca. Tutaj nie... [więcej]
Silesia Półmaraton 2017 - potrójna relacja
Silesia Półmaraton 2017 - potrójna relacja. 1 Października w Katowicach się wiele działo. Wielu Harpaganów postanowiło zmierzyć się z... [więcej]
9. Bytomski Półmaraton
9. Bytomski Półmaraton. Na dwa tygodnie przed startem docelowym w okresie lato-jesień 2017 jakim jest maraton w Koszycach... [więcej]
Duathlon w Bojanowie
Duathlon w Bojanowie. Do startu w 1 Duathlonie w Bojanowie namówiła mnie kuzynka, zapisaliśmy się na sztafetę... [więcej]
Moja druga piętnastka ... czyli
Moja druga piętnastka ... czyli "dzień konia". Start w 3 edycji biegu 15tka którego trasa w większości pokrywa się z trasą lini... [więcej]
Na i udało się 64 km zaliczone
Na i udało się 64 km zaliczone. Była relacja Isabeli z Krynicy, tym razem zapraszamy do relacji Mariusza, który tak... [więcej]
Ultramaraton 64 km -Krynica
Ultramaraton 64 km -Krynica. Na ten bieg zapisałam Nas bez wiedzy Ira i dzięki Oli, która bardzo pozytywnie opowiadała... [więcej]
4.Półmaraton Praski - Dominik Kamiński
4.Półmaraton Praski - Dominik Kamiński. Harpagan Sosnowiec, oprócz startującej Anety Winter, miał na starcie jeszcze dwóch... [więcej]
BMW Półmaraton Praski - rewanż
BMW Półmaraton Praski - rewanż. Decyzja o wystartowaniu w BMW Półmaraton Praski w 2017 roku zapadła w momencie, kiedy... [więcej]
22.Miedzynarodowy bieg uliczny w Jaworznie
22.Miedzynarodowy bieg uliczny w Jaworznie. Pierwsze moje zawody w tym roku. Najwyższa pora przyszła żeby gdzies wystartować. Wybór... [więcej]
38. PKO Półmaraton Szczecin znaczy 10 km w Szczecinie
38. PKO Półmaraton Szczecin znaczy 10 km w Szczecinie. Półmaraton w Szczecinie” brzmi pięknie, lecz nie tym razem :0) Pod szyldem... [więcej]

6 Harpagańska Dycha - 31 marca 2019

Organizatorzy

Partnerzy

Sponsorzy

Patronat medialny